Támogatás

A fiatalok mutatták meg, milyen is az a Forma-1 valójában

Nem lepődtünk meg azon, hogy Hamilton ismét nyert Silverstone -ban, így tovább növelve előnyét, és még közelebb került az újabb világbajnoki sikerhez. Vettel esélyei pedig már most a 0 felé közelítenek. Második helyen a brit versenyző csapattársa, Valtteri Bottas, majd a futamon komoly harcokat vívó Charles Leclerc.

A remek időmérő után a pole pozícióból Bottas, majd csapattársa Hamilton, aztán a Ferrari pilótája, Leclerc indult. A 6. helyről induló Vettelnek már a rajtnál sem volt sok esélye a Mercedesek közelébe férkőzni.

A 10. kör környékén már kezdtek szállingózni a bokszba a pilóták kerékcserére, elsőként Pierre Gasly, majd erre reagálva a Ferrari is kihívta Leclercet, ezután pedig Verstappen is kiment. A Red Bull szerelői annyira gyorsak voltak, hogy a holland srác simán kiért Leclerc elé, aki később a pályán vette vissza a helyet. A két fiatal között hatalmas csata zajlott, izgatottan figyeltük.

Antonio Giovinazzi a kavicságyba vitte az autóját, ezért a 20. körben bejött a biztonsági autó, aki a 23. körig bent is volt. Mindeközben Verstappen és Leclerc újabb kerékcseréken voltak kint, hogy újabb nagyon kemény, agresszív csatározásba kezdjenek a helyezésért. Olyannyira belemerültek a fiúk, hogy a két autó kissé össze is koccant, Verstappent viszont nem olyan fából faragták, hogy könnyen adja, úgyhogy egy csodálatos manőverrel a Ferrarit megelőzve egy jó ideig meg is tartotta a helyét.

Formula 1 on Twitter

A 37. körben Vettel telibetalálta Verstappent hátulról. A négyszeres világbajnoknak első szárnyat kellett cserélni, és csak a 17. helyen folytathatta a versenyt, majd később egy 10 másodperces büntetéssel is sújtották érte. Verstappen bár hátrébb csúszott 3 helyet, folytatta a versenyt. Vettel a futam után elismerte, hogy hibázott, és elnézést kért Verstappentől.

LAP 37/52: 💥😵 Vettel and Verstappen collide! #BritishGP 🇬🇧 #F1

A verseny hátralevő részr már nyugodtabban telt. Bottas a vége előtt friss gumikkal megfutott a leggyorsabb kört, Hamilton pedig megint elsőként érhetett célba. Mögötte csapattársa, a dobogó harmadik fokára pedig a Ferrari legújabb büszkesége, a hősies közdelemben megérdemelt harmadik helyével Charles Leclerc. 4. és 5. helyen a két Red Bull, Gasly és a másik hős, Verstappen, majd Sainz, Ricciardo, Räikönnen, Kvyat és Hülkenberg.