Támogatás

Izgalmasnak ígérkezik az Osztrák-Nagydíj – Leclerc indult a pole-pozícióról

A monacói versenyző mögött a 2. helyen bár Hamilton végzett, később egy büntetés miatt 3 rajthellyel hátrébbről, az 5. helyről rajtolhatott volna, ha az 5. helyen lévő Magnussent meg nem büntetik. Mivel ő is hátrébb csúszott, ezért végül a 4. helyről rajtolhat az angol. 3. -ként Verstappen, majd Bottas végeztek az időmérőn, Magnussen és Norris meglepően jó helyről, a 5. és 6. rajthelyről indultak, a két Alfa Romeo a 7. és 8., majd mögöttük kettővel Vettel a 10. helyről.

Annak ellenére, hogy a Mercedes idén verhetetlennek tűnik, ezúttal kicsit távolabb kerültek a győzelemhez, köszönhetően Hamilton büntetésének.

A Q1 -ben kiesett többek közt a visszatérő Kubica, aki az idei visszatérése ellenére sajnos nem igazán remekel, talán az autónak köszönhetően. Csapattársa George Russell, majd a két Torro Rosso és a Racing Point csapata is elvérzett az első etapban.

A Q2 -ben egy különös incidens zavarta fel az állóvizet, aminek következtében még aznap ítéletet mondtak a versenybírák: Hamilton a bokszból kifelé jövet feltartotta a gyors körén lévő Räikönnen -t, annak ellenére, hogy szóltak neki rádión, hogy mögötte érkezik a finn pilóta. Bár nem volt benne szándékosság, ennek ellenére a jégember ideges volt, és bemutatott Hamiltonnak, persze ez volt a legkevesebb büntetés számára. Hamilton így az időmérő végén 3 rajthelyes büntetést kapott, amit Magnussen büntetése miatt végül 2 rajthelyes büntetésre “cserélt”.

Lewis Hamilton qualifies P2 in Austria but he won’t start there after a 3-place grid penalty for this incident with Kimi Raikkonen . #F1 #Formula1 #AustrianGP #LewisHamilton #Raikkonen

143.9k Likes, 2,839 Comments – FORMULA 1® (@f1) on Instagram: “Lewis Hamilton qualifies P2 in Austria but he won’t start there after a 3-place grid penalty for…”

Nem csak a brit versenyző kapott rajtbüntetést, hanem Nico Hülkenberg is motorcsere miatt. Utóbbi a száguldó cirkusz furcsa szabályrendszere miatt következhetett be. A Q2 -ben Vettel versenyautója pedig felmondta a szolgálatot, ami igen fájó pont lehet a Ferrarinak azután, hogy a másik pilótájuk a pole-pozícióból indulhatott neki a futamnak.