Támogatás

Vettelnek mégcsak szerencséje sincs, Hamilton behúzta a Japán futamot!

Lewis Hamilton nyert Japánban, Vettel műszaki hiba miatt kiesett, így eldőlni látszik az idei világbajnokság sorsa, főleg, hogy a brit előnye 59 pontra nőtt az összetettben.

A pole pozícióból a háromszoros világbajnok angol rajtolhatott, mögötte Vettellel és Bottassal, így minden adott volt egy kőkemény és szoros versenyhez. A Ferrarinál még a rajt előtt is komoly munkálatok folytak Vettel autóján, aki egyébként a negyedik körig bírta, majd a bokszba behívva műszaki hibára hivatkozva fel kellett adnia a versenyt. A rajtot követően gyorsan kiéleződött a verseny a két csapattárs, Daniel Ricciardo és Max Verstappen között, végül a holland fiatal tehetség, Max eljött már az egyes kanyarban. Carlos Sainz nem sokkal ezután a gumifalnak csapta a Torro Rosso -t, így az utolsó versenye az istállónál szomorú véget ért, de a következő versenyen, Austinban már a Renault színeiben állhat rajthoz. A biztonsági autó egészen a 3. körig a pályán volt.

A 8. körben Marcus Ericcson csapta falnak az autóját. A virtuális biztonsági autós rendszer után az újraindítást Ricciardo használta ki jól, Esteban Ocon mellett elautózva feljött a 3. helyre. Räikönnen az Ericcsonnal történt baleset előtt a 8. helyre jött fel, a 14. körben már a 7., 6 körrel később még egy pozíciót javított. Az első kerékcserét követően Valtteri Bottas vette át a vezetést, mögé csapattársa érkezett. Bottas okosan döntött, és elengedte tapasztaltabb és bajnok-esélyesebb csapattársát. Műszaki hibából is adódott még, a 41. körben Nico Hülkenberg számára véget ért a verseny, autójának DRS-re ugyanis meghibásodott, amit a Renault szerelői nem tudtak megjavítani a bokszban. A 47. körben újabb baleset történt: Lance Stroll ugyanis vélhetően felfüggesztéssel kapcsolatos probléma miatt kicsúszott a pályáról, így a versenyt ő sem tudta tovább folytatni.

Hamilton 61. futamgyőzelmével ismét a dobogó legfelső fokára állhatott. Győzelmének köszönhetően pedig 59 pontosra növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben. A Red Bullok remekül szerepeltek, Verstappen és Ricciardo a 2. és 3- helyen ért célba.

(Forrás: F1Világ)