A rejtélyes repülős, akinek az arcát nem, de a látványos utazásait annál inkább élvezhetjük, a vanlife kalandor, aki egy életmentő műtét után döntött úgy, hogy elege van a mókuskerékből és a digitális nomád, aki történetesen magyar és egészen másképp élvezi az életet, mint azt el tudnád képzelni.
Skylite Productions
A Skylite Productions, néha több órás repülőutakat mutat be, mindezt a felhők felett. Minden nap 4K -ban kerülnek fel az újabb videók, ezek közül heti 3 egy-egy teljes utat mutat be nekünk, ami nagyon élvezhető, főleg relaxáláshoz, mondjuk reggeli ébredés után, vagy éppen lefekvés előtt egy zűrös nap után. A szerkesztője úgy fogalmaz, hogy a csatornája a „tisztaságról” szól, tehát sem beszéd nem hallható, sem maga az utazó YouTuber nem muatja meg magát, mert nem ő van a középpontban, hanem maga a repülés. Emondása szerint azért indította ezt a csatornát, hogy megossza a repülés iránti szeretetét és a szépséget, ami ebben megtalálható, bárkivel, akit érdekelhet. Nagyon jól átadja a legélvezetesebb részét, kihagyva a becsekkolással járó kényelmetlenségeket, csak és kizárólag az útra koncentrálva. Csak dőlj hátra, tedd ki teljes képernyőre, és élvezd. A lenti videón egy extrém hosszú, 8 órás utazást láthatsz, de átlagban ezek 2-3 órásak szoktak lenni.
Living The Van Life
Chad Derosa alaptézise, hogy minden ember meghal, de nem minden ember él. Egyetlen életünk van, és rajtunk, egyéneken múlik, hogy meghozzuk-e a döntést, hogy a lehető legteljesebben éljük az életünket. De honnan ezek a gondolatok, és miért érdekes ez? 18 évnyi építőipari munka után Chad 2010 decemberében kórházba került, azonnali életmentő műtéten esett át és 5 napig bent is tartották. Ez akkora „traumát” okozott nála, hogy rájött, hogy mostantól feltétlenül azzal kell foglalkozni, amitől boldog. Ekkor fordult a fotózás és utazgatás felé, és bár akkor is voltak a YouTubeon olyan emberek, akik a furgonjaikban élnek, nem volt annyira elterjedt mint ma. Több hónap hasonló életvitel és utazgatás után úgy érezte, nem csak, hogy sokat tanult a vanlife életmódról, de a világból is sokkal többet látott mint az átlag ember. Így alakult hát, hogy elkezdett videókat forgatni, mostanra pedig több tízezren nézik meg, ezt pedig már 18 millióan látták már:
Toma Vibe
A magyar srác, aki digitális nomádként él és dolgozik, eközben pedig videóban mutatja meg, hogy milyen szabad és többnyire gondtalan egy ilyen élet, azon túl, hogy bizony gyakran nem a legkényelmesebb. „Kevesebb kényelem, több élet” – szól a szlogen Péter YouTube csatornáján, akiről nem olyan rég egyébként a 24.hu is írt, illetve az RTL Fókusz című műsorában is foglalkoztak vele. Tóth Péter (akit egyébként személyesen ismerek Kaposvárról – a szerk.) immár 6 éve él külföldön, és úgy véli, megtalálta a totális szabadságot. De az odáig vezető út nem volt túl könnyű, sok izzadság és bátorság kellett hozzá. Miután szoftverfejlesztő lett 2 évet élt Magyarországon, majd Máltán kapott munkát 1,5 évig, aztán Spanyolországban, egy madridi cégnél dolgozott még 2 évet. Ezután elege lett a mókuskerékből, és az addigi fix irodás, fix munkahelyes, fix munkaidős állást eldobta, hogy nagyobb kalandokban vehessen részt. Valami újra és egészen másra vágyott. Elhatározta, hogy végigjárja az El Camino -t, ez nagy testi és lelki feltöltődést adna neki, felmondott a munkahelyén és az albérletét is, majd vett egy vonatjegyet és elindult. Aztán felütötte fejét a koronavírus, ami keresztbe tett a zarándokútjának, és sürgős megoldásra volt szükség, így önkéntes munkára adta a fejét. Itt kezdődött el az igazi kaland és a tényleg nagyon kényelmetlen élet, egy hátizsákkal, laptoppal, kamerával és néhány kinyúlt pólóval. Péter egy idő után már szándékosan kereste azokat a helyeket, ahol nincs túl nagy kényelem, így kiszakította őt a mindennapokból, hogy az igazi életet élhesse. Semmit nem bánt meg, most pedig már egy nagyon komoly cégnek dolgozik, ahová csak kevesen jutnak be, nagyon jó fizetésért, és a legjobb, hogy ehhez mindössze internetre és laptopta van szüksége, semmi másra. Szerencséjére a wifi a legtöbb hostelben is alapszolgáltatás, így mondhatni „könnyű.”