A leggazdagabb olajsejkek néhány év alatt megduplázták, de van olyan is, aki megsokszorozta a vagyonát. Elképesztő pénzeket mozgatnak a hozzájuk tartozó emberek és nagyvállalatok nap mint nap, és valószínűleg még ők maguk sem tudják, hogy pontosan mennyi az annyi. Van olyan köztük, aki megvásárolhatná akár az egész országot is.
5.) Abdulla bin Ahmad Al Ghurair
Abdulla bin Ahmad Al Ghurair az Egyesült Arab Emirátusok üzletembere és vállalkozója, aki 6 milliárd dollár nettó vagyonnal rendelkezik. Abdulla 1967-ben alapította a Mashreqbankot, amely ma az Egyesült Arab Emírségek egyik vezető bankja. Abdulla a bank elnöke, alapítója és elnöke, fia, Abdul Aziz pedig a vezérigazgató. A Stanford Egyetemen szerzett MBA diplomát, emellett a Hewlett-Packard közel-keleti üzleti részlegét vezette. Négy testvére van, akik mindannyian részesülnek a családi vállalkozásból.
4.) Abdul Aziz Al Ghurair

Abdul Aziz Al Ghurair üzletember, aki 7,5 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik. Az Egyesült Arab Emírségekben született, de a Kaliforniai Állami Műszaki Egyetemre járt. Jelenleg a Mashreq Bank vezérigazgatója. Az 1960-as években, az Egyesült Arab Emírségek gazdasági növekedésének első hulláma idején, a homok alatt felfedezett hatalmas olajkészletek táplálták mostani vagyonát, ezt a hatalmas növekedést meglovagolva pedig Abdul Aziz Al Ghurair édesapja alapította akkoriban a bankot.
Azóta a vállalat sikeres konglomerátummá nőtte ki magát, ingatlan-, kiadói, építőipari, élelmiszeripari és petrolkémiai részesedésekkel. A Mashreqnél végzett munkája mellett az Arab Business Angels Network, egy arab startupokra összpontosító kockázati tőkecsoport élén is áll, és a Szövetségi Nemzeti Tanács házelnökeként tevékenykedik. Azt tervezi, hogy jövőre lemond a kormányzati tisztségről, hogy üzleti érdekeltségeire összpontosíthasson. Állítólag fontolgatja, hogy befektetéseket eszközöl Líbiában, mivel már most is 50%-os tulajdonrésszel rendelkezik Líbia legnagyobb olajfinomítójában.
3.) Mohammed Hussein Al Amoudi

Mohammed Al-Amoudi vagyona az elmúlt években 14 milliárdról mindössze 8,3 milliárd dollárra csökkent, de azért nem kell szegényt sajnálni amiatt, mert nincs mit enni. Az etiópiai születésű üzletember hivatalosan a világ leggazdagabb fekete bőrű fickója. Mohammed Al Amoudi nettó vagyonát az elmúlt években egyébként 6 és 12 milliárd dollár közé becsülték, aki vagyonát építkezésekkel, ingatlanokkal, olajfinomítókkal és más üzleti vállalkozásokkal szerezte. 1974 óta folytat üzleti ügyleteket, és a mai napig aktívan tevékenykedik. Mohammed Al-Amoudi első milliárdjait a szaúd-arábiai építőiparban és ingatlanpiacon szerezte. Ebből a pénzből egy olyan birodalmat épített, amely Etiópiában, Svédországban és Marokkóban bányászati és olajipari érdekeltségeket is magában foglal. Összességében konglomerátuma évente több milliárdos bevételt hoz. Mohammed Al-Amoudi nettó vagyona Etiópia olajtermelésének 70%-át ellenőrzi, és évente 4 tonna aranyat termel.
2.) Mohammed bin Rashid Al Maktoum Sejk

Nettó vagyona: 14 milliárd dollár. Az Egyesült Arab Emírségek alelnöke és miniszterelnöke, valamint a Dubaji Emirátus uralkodója. Mohammed sejk a Dubai Holding 99,67%-ának tulajdonosa és a Perzsa-öbölben található, nagyon menő, mesterséges pálmaszigetekért felelős fickó. Elsősorban vendéglátóipari vállalkozások, üzleti parkok, ingatlanok és telekommunikáció fejlesztésével és irányításával foglalkozik. Mohammed sejk emellett az utazás és a légitársaságok területén is bizonyította üzleti érzékét.
Ő áll többek közt az Emirates légitársaság elindítása mögött is. A légitársaság a dubaji kormány tulajdonában lévő The Emirates Group leányvállalata. Ez a világ negyedik, és Közel-Kelet legnagyobb légitársasága. Emellett Mohammed sejk szorgalmazta a FlyDubai fapados légitársaság létrehozását is, amely szintén állami tulajdonban van. Ő áll a Burdzs Kalifa, a világ legmagasabb épülete mögött is, amelyet 2010 januárjában nyitottak meg. A Burj Khalifával azonos fejlesztés része a The Dubai Mall, amely a világ legnagyobb bevásárlóközpontja a teljes területét tekintve. Mohammed sejk a tulajdonosa egy 161 méter hosszú, 350 millió dolláros Dubai nevű hajónak, amely 24 vendég és 80 fős személyzet számára elegendő. A jachton dolgozók teljes luxusban élik mindennapjaikat.
Magánélete nem nyilvános, de annyit lehet tudni, hogy mindezidáig 19 gyermeke született. Az 1979-ben első feleségével tartott esküvője tartja a „Legdrágább esküvő” Guinness-rekordját – 100 millió dollárt (mai dollárban) költöttek egy hónapig tartó ünnepségre Dubajban, amelynek csúcspontja egy 20 000 vendéget befogadó esküvő volt egy kifejezetten erre az alkalomra épített stadionban. Mohammed azóta meg egyszer nősült és el is vált, majd ezt követte még néhány nem hivatalos házasság is.
1.) Mansour bin Zayed Al Nahyan Sejk

Nettó vagyona: 30 milliárd dollár. Leginkább arról ismert, hogy tulajdonosa a Manchester City futball klubnak és jelenleg az Egyesült Arab emirátusok miniszterelnök helyettese. Féltestvére pedig maga az elnök. Mansour sejk a szolgáltatásokért felelős miniszteri tanács, az Emirates Racing Authority és az Emirates Investment Authority elnöke is. Mansour tagja a Legfelsőbb Kőolajügyi Tanács igazgatótanácsának, és részesedése van a Virgin Galacticban és a Sky News Arabia-ban.
Ja, meg persze erre is rátették volna a kezüket:
Szaúd-Arábia horror összegért vette volna meg a Forma-1 közvetítési jogait
De azt a Liberty Media nem adta, még akkor sem, ha a többszörösét kínálták, mint amennyiért annak idején ők megszerezték. Az eset állítólag még a 2022-es szezont megelőzően történt a Bloomberg információi szerint, a szóban forgó összeg pedig 20 milliárd dollár, azaz forintba átszámolva nagyságrendileg 7,2 billió.