A Starlink nem gyorsabb mint az átlag szélessávú netek, de cserébe irgalmatlanul drága.
Bár a Forbes is úgy fogalmaz, hogy ez főleg azoknak jó, akiknek egyébként sem elérhető semmiféle vezetékes szélessávú megoldás, erősen kételkedünk benne, hogy pont ezeknek az embereknek vállalható összeg lenne
- az antenna 260 ezer forintért
- a szállítási költség 23 ezer forintért
- az előfizetési díj havi 35 500 forintért
A SpaceX ezért cserébe egyébként 250 Mbps letöltési sebességet ígér ami a mérések szerint leginkább csak 100-150 Mbps között van, tehát még sebességben sem éri el a várt eredményt. Nem mellesleg a 2200 műholddal rendelkező Starlink-rendszer a régióban utolsóként itthon vált elérhetővé.

De akkor mégis kinek jó a Starlink?
Alan Woodward vidéken él, Anglia délnyugati részén. Azzal szokott viccelődni, hogy a környéken több négylábú él, mint kétlábú. Nem egy átlagos fickó, a Surrey Egyetem egyik professzora, munkája nagymértékben a kiberbiztonság, a kommunikáció és a törvényszéki számítástechnika körül forog. Jó internetre van szüksége, de itt nem igen van lehetőség ilyesmire. Woodward örömmel kifizeti ezeket az összegeket, mert nincs jobb lehetősége, és az egyszeri beruházás mellett a havidíj simán megéri neki, emellett nagyon elégedett, mert stabil kapcsolatot biztosít.
De Woodward nem is az elsődleges célcsoportja a Starlinknek. Elon Musk azt reméli, hogy annak a 3,7 milliárd embernek is megoldást nyújt majd a világháló mindennapos eléréséhez, akiknek eddig semmilyen lehetőségük nem volt bármilyen internetkapcsolatra. Azt egyelőre nem tudni, hogy a szegényebb régiókban milyen árazási stratégiát választ majd a világ leggazdagabb emberének gigavállalata, de nem járhatnak sokkal rosszabbul, mint a jelenlegi konstrukciókkal, hisz az afrikai országok jó részében 1 gigabitnyi mobilinternet a havi fizetés közel 40% -a.
Ez csak két példa, de elég jól megmutatja, hogy annyira nem haszontalan ez. Csak itt nálunk nem nagyon van létjogosultsága.
Amúgy az úriembert mostanában főleg ez érdekli:
Még mindig nem világos, mi lesz a Twitterrel
Ezért aztán minden Elon Musk kijelentést nem vehetünk félvállról, főleg, hogy ő az új tulajdonosa. A legutóbbi kijelentéséről sem teljesen világos, hogy csak trollkodik és próbálja magán tartani a figyelmet, vagy tényleg van valóságalapja.
(Forrás: Forbes, Print-it online // Borító: @forestkatsch)