El tudod képzelni, hogy a világ egyik legfényűzőbb városa, a féktelen pénzégetésben jeleskedő Dubaj története nem egy újkori hype, hanem egészen a bronzkorig visszanyúlik?
Emellett nagyon változatos, mert a város közelében, gyakorlatilag már majdnem a felhőkarcolók lábainál, pár száz méterre a bekötőúttól még óriási homokdűnék és tevék gyalogolnak, mintha csak a végeláthatatlan sivatagban mászkálnának. Emellett kulturálisan is egy izgalmas hely, mert az ott lakók 80% -a külföldi állampolgár. Egy igazi multikulturális egyveleg, ami igazán érdekessé teszi.



A világ egyik legbiztonságosabb városában milliónyi impulzus éri a turistákat rövid időn belül, ezért a legideálisabb legalább 1 hetet tölteni itt. Óriási méretei és a nyüzsgő éjszakai élet tartogat látnivalókat, bőven. Dubaj világhírű látványossága, a rekorder magas 828 méteres Burdzs Kalifára fel kell menned, ha ott jársz, a világ második legnagyobb piacterén, a városméretű Dubai Mallon lehet feljutni oda.



Egy tökéletesen tervezett high-tech város, ahol minden épületnek és minden látványosságnak tudatos, hajszálpontos elhelyezkedése tényleg csak arra szolgál, hogy lesokkoljon mindenkit. Nem rég nyitott meg a világ legnagyobb óriáskereke, a legmagasabb ponjta 250 méteren található, mely bámulatos kilátást nyújt a a kikötőre és a Bluewaters-szigetre.
A helyieknek gyakran meggyűlik a bajuk a homokkal, ez talán annak is köszönhető, hogy egy egyszerű kis kikötővárosból, egy apró kis porfészekből pár évtized alatt lett a világ egyik legdurvább metropolisza lett a homoktenger kellős közepén. A homok pedig előbb itt volt mint az ember!
Ilyen az, mikor a felhőkarcolók földjét betemeti a homok
Az ausztrál fotós, Irenaeus Herok pont jókor járt Dubaiban. A hely, ahol az ember, a felhőkarcolók és a „mostoha természet” nagyon közel vannak egymáshoz. Hiába a mérhetetlen gazdagság, hiába a fényűzés, ha a homok körbeveszi a helyet, és komolyabb szélviharok esetén olykor teljesen eltemeti a környék nagyobb útjait, ahogy a fotókon is látszik.
(Borító: @marvincastelino)