A világ leggazdagabb embereként ismert Tesla-vezér sokszor bírálta a közösségi oldalakat, mert szerinte nem adnak elég szabadságot, de azt is emlegette már, hogy kéne egy teljesen új közösségi oldal. Nem a pénz szólt közbe, csupán (bizonyára) nem akart egy olyan meddő ötletbe pénzt ölni, mint amit Trump csinált a Truth nevű közösségi oldallal, amit egyes állítások szerint még ő sem használ naponta.
Úgyhogy a legjobb ötlet a részvények felvásárlása volt, ezesetben a Twitternél. Elon Musk április elején 9,2% -os részesedést szerzett a cégben ami mintegy 2,89 milliárd dollárjába kerülhetett. Napokig kérdéses volt, hogy a techzseni mit fog majd kezdeni ezután, mennyire reformálja meg a Twittert, de mint kiderült, valószínűleg ilyen céljai nincsenek. Parag Agrawal, a Twitter nemrég kinevezett vezérigazgatója Twitteren közölte, hogy Elon Musk nem ül be az igazgatótanácsi székbe, elemzők szerint az lehet az oka, hogy a pozícióval maximum a cég részvényeinek a 14,9 százalékát birtokolhatná, viszont ha nem tagja az igazgatótanácsnak, akár a részvények totális többségét is birtokolhatja.
Elon has decided not to join our board. I sent a brief note to the company, sharing with you all here. pic.twitter.com/lfrXACavvk
— Parag Agrawal (@paraga) April 11, 2022
Könnyen per lehet ebből…
„Az amerikai szövetségi törvények kimondják, hogy amennyiben 5 százalékkal megegyező vagy nagyobb részesedést szerez egy befektető egy amerikai tőzsdén jegyzett vállalatban, azt az akvizíciótól számított 10 napon belül jelezni kell az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdebizottságnak (SEC).” – írja a HWSW.
Elon Musk tehát trükközött, és ezzel nem csak, hogy nem tartotta be a törvényeket, de jókora profitot is szerzett a tőzsdei felvásárlás elhallgatásával. A jogirat szerint Musk januárban kezdett Twitter-részvényeket vásárolni, márciusban átlépte az 5% -ot, de csak 9,2% -nál jelezte, hogy bevásárolta magát a közösségi oldalba, ezzel kikerülve, hogy a részvények vásárlásának hírére emelkedjenek az értékei, tehát alacsony áron jutott hozzá. Így 140 millió dolláros (~52 milliárd forint) profitot hozott össze.

De nem csak ez a gond…
Az köztudott, hogy Elon Musk a Twitter részvényeinek maradék 91% -os megvásárlásához is elegendő pénzbeni vagyonnal rendelkezik, még ha ezek a mostani hírek után kissé emelkednek is, erről Don Bilson, a Gordon Haskett Research Advisors befektetési tanácsadócég munkatársa beszélt a CNBC -nek. Az üzleti életben ezt a tevékenységet ellenséges felvásárlásnak hívják, ez pedig azt jelenti, hogy úgy vásárol fel nagy mennyiségű részvényt, hogy a cég menedzsmentjétől erre nem kért engedélyt, és pozíciót sem szeretne szerezni, mivel mint fentebb írtuk, nem lesz tagja az igazgatótanácsnak. Ilyenkor úgynevezett shareholder rights plannel szoktak védekezni, ami a jelenlegi részvényesek kedvezményes vásárlási jogának gyakorlata, így elősegítve, hogy senki ne rendelkezzen kirívóan nagy többségi tulajdonrésszel.
Gene Munster, a Loup Ventures befektetési alap ügyvezetője szerint Musk nem szeretné rátenni a kezét a Twitterre, nem kíván egy újabb céget, „épp elég” a Tesla és a SpaceX irányítása, de szándékai elég homályosak. Kíváncsian várjuk, mi lesz ebből, és azt is, milyen büntetést kap a trükközésért.
Mindig van egy őrült ötlete:
Elon Musk tényleg a Marsra készül, eladta A LEGUTOLSÓ HÁZÁT is!
A 16 ezer négyzetméteres összterületű, 47 hektáros telken álló lakóépületét azért adta el, mert mint korábban megígérte, minden földi javától megválik (a Tesla részvények egy részétől is megvált már), hogy végérvényesen a Marsra költözzön. A Mansion Global értesülései szerint ez motiválta a legutolsó ingatlan eladására is.
(Forrás: HWSW, Rakéta, Index, CNBC // Borító: e-cars.hu)