Marie Kondo, „A rendteremtés művészete” című könyve kihagyhatatlan, ha még sosem hallottál róla és érdekel a címben foglalt téma, mindenképp érdemes megszerezned.
Nem csak külső, de belső rendre is nagy szükség van, illetve digitális zajcsökkentésre, ami ugyancsak nagyon fontos a fókusz megtartásához, és ne azon kapjuk magunkat, hogy megint valami pótcselekvéssel töltjük értékes munkaidőnket, a valódi feladatok helyett.
5 tipp a tudatos digitális élethez, avagy hogyan NE válj techzombivá ” SzevaszFaszi.hu
A 2017 -es év csodálatos volt, olyan irányba indult el a modern technológia, amiről azelőtt álmodni sem mertünk. Hogy néhányat említsünk: a SpaceX sikere, a Facebook mesterséges intelligenciája (mikor összeengedtek két robotot csevegni), vagy Mark Zuckerberg saját alkotású okosháza. De hogy mi van a mi digitális világunkkal, és közvetlen környezetünkkel?
A Mediabistro -n jelent meg egy cikk Andrea Williams írótól, aki pontosan tudja milyen szorult és lehetetlen helyzet amikor közeleg a határidő, és a multitasking fojtogat.
Pakolj el mindent!
Amikor ilyen feladattal szembesülök, akkor leülök az asztalomhoz és mindent lepakolok róla. Semmi nem maradhat a látószögemben, még a jegyzeteim vagy a diktafonom sem, ez utóbbin ugyanis más riportok felvételei is rajta lehetnek
Vannak esetek, mikor egyszerűen másra kell a feladatot „ráakasztani”. Elmenni a postára feladni a csekkeket, be kell vásárolnunk, vagy bármilyen a munkánk mellett (vagy helyett) teljesíthetetlen feladat csak nyomasztó a dolgaink közepette. Hosszú távon nem működőképes, és ezt másoknak is muszáj lesz megérteniük.

Használd a technológia lehetőségeit!
A technológia is tud szuper eszközöket adni. Vannak olyan programok, melyekkel beállíthatjuk, hogy mennyi időt töltünk bizonyos oldalakon. Rendezhetjük listába azokat az oldalakat amelyeken sokat szoktunk lógni, a program pedig blokkol minket 15 perc után.
Zárd ki a zavaró tényezőket!
Ha ez sem működik, vagy a hatásfok nem az amit szeretnél, nincs más hátra mint megváltoztatni a gondolkodásmódod. Egy telefonhívás, egy csengetés, egy elfelejtett értesítés a mobilon, vagy egy zavaró kolléga akinek a produktivitás a sokadig a sorban és inkább veled cseverészne, mind olyan tényező amire nem tudsz felkészülni. Hiszen hermetikusan mégsem zárhatod el magad a külvilágtól. A telefonhívást intézd el, a csengetésre menj ki, az értesítést hagyd a fenébe, a kollégának pedig röviden válaszolj, és próbáld elmagyarázni neki, hogy a munkára koncentrálnál. Ennyire egyszerű. Ha minden probléma elhárítva, folytathatod, tudod, ahogy kell, maximum flow tudatállapotba.
(Forrás: Profession)