A Stinessen Arkitektur tervezte ezeket a modern faházakat a norvégiai Malangen-félszigeten, egy tehetős családnak és vendégbarátainak. Különleges élmény, norvég módra.
Az egész „faház-falu” úgy lett berendezve, hogy tulajdonképpen egy ingatlant képezzen. Össze vannak kötve az egymás mellett álló épületek, alább láthatod milyen köztes tereket építettek ki köztük, így szabadon átjárható, egy-egy helyiséget képezve, középen pedig egy télikert, ahol bár valószínűleg órákat senki nem fog ücsörögni, de legalább lehet szívni egy kis friss levegőt. Ami azt illeti, a friss levegő kifejezés errefelé szó szerint értendő.


A nappaliként funkcionáló faház a hatalmas üvegablakokkal egyedülálló panorámával kedveskedik a tulajdonosoknak és vendégeiknek, meg persze egy kanapéval, mellette pedig egy betonfalú kandallóval fűtött szoba, ami bizonyára az egész épületkomplexumot ellátja hővel. Az épületeggyüttesnek vannak köztes terei is, ezeknek az egyik oldalát hatalmas üveglapokkal fedték le, ezek is alkalmasak csendes relaxra, pihentető nézelődésre a hófödte Norvégia tájait csodálva.


Nyilvánvalóan a szauna alaptartozék, mint a norvégoknál általában, illetve egy tágas étkezőt is kapott az érdekes otthon, ahol a természetes fényt vagy éppen kinti félhomályt adott esetben egy az asztal felett hosszában elnyúló szép nagy, dizájn-pozitív lámpa egészít ki. Nem tudjuk mennyibe kerülhetett az építtetése és terveztetése, de most úgy érezzük, ez bármennyi pénzt megér.




Biztos érdekel, mi vár ránk a koronavírus után:
Az építészet alapjaiban változik majd a koronavírus után, azt is eláruljuk, miért
A Roadster magazin gyűjtötte össze Szergej Makno egy Kijevben dolgozó építész gondolatait arról, hogy szerinte hogy fog megváltozni az építészet, és egyáltalán az otthonhoz fűződő bármilyen viszonyunk, miután ekkora felfordulást okozott ez a vírus. Az ukrán építész szerint a panellakásokat egyértelműen kertes házra cserélik sokan.
(Fotók: BeautifulLife Magazine)