Kenyában november 13-án országos faültetési programot hirdetett a kormány, mindezt azért, hogy új lendületet adjanak azon elképzelésüknek, hogy 2032-ig 15 milliárd új fát telepítsenek.
Kenyában eltökélt faültetési programot indítottak, melynek keretében a következő tíz évben 15 milliárd fát ültetnének el a klímaváltozás mérséklése érdekében. A kezdeményezés mögött valószínűleg nem csak és kizárólag politikai ambíciók vannak. William Ruto elnök általános munkaszüneti nappal támogatta a fenti cél, sőt az elnök és kormánytagjai személyesen részt vettek a faültetésben, miközben a lakosságot arra ösztönözték, hogy legalább két facsemetét ültessenek el a munkaszüneti napon.
Az állami erdészetek faiskoláiból összesen 150 millió csemetét osztottak ingyenesen, és a kampány részeként a kenyaiakat arra buzdították, hogy aki teheti, vegyen még legalább 2 csemetét, hogy a nap során azokat is elültethesse.

A kezdeményezést egy Jaza Miti nevű alkalmazás is támogatja, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy rögzítsék, hol és milyen fákat ültettek el. Az applikáció segít megfelelő fajtákat választani az adott terület számára. Az akciót megelőző napokban több mint 2 millió kenyai lakos töltötte le Play Store -ból.
Bár az erdősítési kampányt sokan támogatják, környezetvédők kritizálják, hogy az állami erdészetek egzotikus növényeket is osztanak az őshonos fajok helyett, és emellett az illegális fakitermelés elleni küzdelem hiányosságaira is felhívták a figyelmet. Emellett pedig felgyorsították a kitermelést az állami erdészetekben, tehát olyan ez, mint amikor az IKEA vásárol fel erdőterületet azért, hogy ne termelje ki senki, holott a bútorkereskedő cég faigénye elképesztő méreteket ölt. Ezt nevezzük vállalatok esetében greenwashingnak.
A környezetvédők aggodalmainak némileg ellentmond az, hogy Kenyában az erdőterületek aránya bár valóban alacsony, az utóbbi években sikerült növelni. A faültetési programot a klímaváltozás hatásainak mérséklésével és a szén-dioxid megkötésével indokolják. A szárazság és a klímaváltozás miatt a vízgazdálkodás javítása is kiemelt fontosságú a régióban. Kenyának létfontosságú érdeke, hogy csökkentse a felmelegedést, hiszen a Világbank jelentése szerint a klímaváltozás 2050-re 7,25 százalékos gazdasági visszaesést prognosztizál az országban.
Az afrikai kontinens zöldítési programját mások is segítik a hétköznapokban:
Zöld nyomulás a harmadik világban
A BlackRock Inc., a világ legnagyobb vagyonkezelője az elmúlt években több mint 250 millió dollárt különített el az „éghajlatfinanszírozási alapjába”, amelyet Ázsiában, Latin-Amerikában és néhány afrikai országban fektet be. A folyamat még 2021 -ben indult, mégis kevés szó esik róla, pedig ez minden szempontból egy jelentős összeg erre a célra.