Két féle ember létezik: aki új helyre költözéskor cipeli a bútorait, hogy „majd” vesz újakat, aztán évekig a matuzsálem korú cuccokkal veszi körbe magát, illetve van az, aki új helyre költözéskor egy teljesen tiszta, üres lakásba érkezik, és nem visz magával egy bútort sem, hogy aztán majd berendezze az új kecó stílusának megfelelően.
Meg vannak az olyan figurák, mint a lenti fotón látható úriember: addig dobozokból él, míg meg nem találja a tökéleteset, ami gyakran hetekig-hónapokig, extrémebb esetben több ideig is eltart. A lenti képen található fickó pedig nem más, mint Steve Jobs. Ez a kép 1982 -ben készült, mikor megvette az új házát. Ahogy látod, tök üres. Ennek pedig egyszerű magyarázata van, és az már akkor nem az anyagi helyzete volt.
Az Apple legendás vezére mindig is a tökéletességre törekedett, és állítólag addig nem volt hajlandó megvenni sem egy bútort, sem egy konyhai nagygépet, amíg meg nem győződött róla, hogy az minden igényének megfelel, és ez a fal felé fordított részekre is ugyanúgy érvényes volt. Emellett Jobs -tól nem állt messze amúgy ez a fajta minimalista életmód és a buddhizmus sem.

Laurene Powell, Steve Jobs felesége egyszer azt mondta ezzel kapcsolatban, hogy amikor férje végre belement abba, hogy ideje komolyabban foglalkozni a bebútorozás kérdésével, MÉG 8 ÉVIG tartott ez a folyamat, és gyakran beszélgettek arról, hogy mi a szófa rendeltetése, valamint mit várnak el egy szekrénytől. Zseniális! 😀
Tudod mi a legdurvább ebben a fenti képben?
A Wired például utánajárt, hogy a bakelit mániás Steve Jobs képen látható hangrendszere ma nagyjából 3 millió forintba kerülne, a nagyon ritka Tiffany lámpa pedig alsó hangon is 250 millió forintnak megfelelő összeg a mai árfolyamon, de mivel sem a gyártás helyét, sem az idejét nem tudják, csupán a Sotheby’s aukciósház által kínált hasonló lámpa ára alapján tudtak erre következtetni. De ha csak néhány millió, az is elég komoly.
Bárhogy is legyen, ez az üres szoba ezzel a néhány berendezési tárggyal baromi sok pénzbe kerül. Ez a kép azóta legendássá vált, mert nagyon jól rámutat arra, hogy egy olyan zseni, amilyen Jobs volt életében, hogy viszonyult a minimalizmushoz és a perfekcionizmushoz, illetve azt is megmutatja, mennyire kifinomult stílusa volt.
Az Apple vezér az öltözködést sem vitte sosem túlzásba:
A sikeres emberek mindig ugyanabban a ruhában vannak. De miért?
Manapság furcsa, ha valaki egyáltalán nem törődik azzal mi a divatos, vagy esetleg mi az ami túl egyszerű és semmilyen, főként akkor, ha ismert emberről van szó.