Erre a világon nem nagyon gondolt eddig senki.
Svájcban megvalósult egy érdekes projekt, és bár tök kézenfekvő, hogy miért teljesítenek sokkal jobban a magaslati víztározókra helyezett, hófedte hegyek közé telepített napelemparkok, eddig a világon senkinek nem jutott eszébe. A svájci Alpok déli részén a hegyek között 1810 méteren található a Lac des Toules mesterséges víztározó, a cél az, hogy ennek 35% -át fedjék a mozgatható napelemtáblák, legalább 67.000 négyzetméteren.

Az ilyen magasságban telepített napelemprojekt elsőként valósult meg, de hiába van olykor -30 Celsius fokos hideg, a havas csúcsok miatt a napelemek 50% -al többet is nyerhetnek, mint átlagos körülmények között. A létesítmény jelenleg évente 800 000 kWh villamos energiát termel, ami 220 háztartás áramellátására elegendő. A terjeszkedés végére, tehát a fentebb említett négyzetméter elérése esetén azonban ez 23 millió kilowattórát jelent majd évente.
A magaslati napalempark mellett szól, hogy a környezeti hatása csekély, mert nem igen van természetes élővilág ilyen zord körülmények között, a havas csúcsok visszaverik a fényt a napelemekre, ilyen magasságban a köd kialakulásának esélye sokkal keveebb, tehát több a besugárzás, illetve a tulajdonos elmondása szerint ilyen hideg időben sokkal hatékonyabban üzemelnek a napelemek.
Ez pedig egy magyar példa:
Példát mutat ez a magyar csodafalu
Így kell zöld jövőt teremteni kicsiben. Nem csak falvak, de magyar nagyvárosok is tanulhatnának Nagypálitól és polgármesterétől, az 1996 óta regnáló Köcse Tibortól. A Zala megyei Nagypáliban az elmúlt 20 évben mindent elkövettek azért, hogy a fenntartható jövőt megteremtsék.