Az 1930-ban alapított olasz formatervező és karosszériagyártó stúdió Pininfarina, valamint a 200 éves svájci Bovet 1822 óragyártó remekül kiegészítik egymást.
A Pininfarinának olyan kultikus darabokat köszönhetünk, mint az Alfa Romeo Spider és a Ferrari Testarossa, de számtalan modellt terveztek a Fiat, a Lancia és a Peugeot számára is. Bár a jelvényt ezek a modellek büszkén viselték a formatervező stúdió nevét mégsem viselték. Azonban nem rég tulajdonost váltott, és 2018-ban önálló autómárkává vált, és meg is alkották a Battista -t, ami az alapító emlékére kapta nevét.

A karosszériája alatt a Rimac technikája dolgozik, négy elektromotorja összesen 1900 lóerős teljesítményre és 2300 Nm nyomaték leadására képes, így a legerősebb elektromos autó amit Olaszországban valaha építettek. Alig 2 másodperc múlva már 100 -on, a csúcson pedig már 349 km/h sebességet is el tud érni. A Battista akár 500 kilométert is meg tud tenni egyetlen töltéssel, a 80 százalékos töltöttség eléréséhez csak 25 percet kell várni.
A mindössze 150 példányhoz azonban egy menő, stílusos óra is dukál annak a mázlistának, aki megveheti ezt. Éppen ezért szállt be egy prémium kiegészítővel a svájci Bovet 1822, mely a 19. században kínai megrendelésre zsebórák készítésével szerzett nevet magának. Nem is nagy gyártó, évente csak 1000 karórát gyártanak, ebből ragadott most ki egy szeletet a Battista Tourbillon modell, melynek hátlapja zafírüveg, így a szerkezetet is látjuk.
A svájciak nem szeretnek asszimetrikus órákat készíteni, ezzel szemben mégis így épült fel a mintegy 90 darabos széria, cserébe viszont arany, platina és titánium változatban is készül majd belőle. A 2 millió eurós szuperautó mellé biztosak vagyunk benne, hogy a büdzsébe belefér majd ez is, bár az árát ezidáig nem árulták el.
Kapcsolódó:
A prémium karórák újra a csúcsra törnek
A luxusórák 2015 és 2016 -ban mélypontra kerültek, már ami az eladások számát és a svájci óragyártás bevételeit illeti. A régi vágású luxus helyett az Y-generáció például már a modernebb japán szerkezetekben, illetve okosórákban találta meg a számításait. Nagyon úgy tűnt, hogy leáldozni látszik a luxusóra, mint fogalom, legalábbis amit a hagyományos értelemben vett klasszikus prémiumként ismerünk.
(Forrás: Roadster | Borító: Vezess.hu)