A BlackRock Inc., a világ legnagyobb vagyonkezelője az elmúlt években több mint 250 millió dollárt különített el az „éghajlatfinanszírozási alapjába”, amelyet Ázsiában, Latin-Amerikában és néhány afrikai országban fektet be. A folyamat még 2021 -ben indult, mégis kevés szó esik róla, pedig ez minden szempontból egy jelentős összeg erre a célra.
Továbbá a vagyonkezelő erre a célra létrehozott szervezete, a BlackRock Climate Finance Partnership (CFP) olyan területekre összpontosít, mint a megújuló energiatermelés, az energiatárolási megoldások, a villamosított közlekedési szolgáltatások. Mint mondták, az elkövetkezendő években további 500 millió dollárt értékben kívánnak ilyen irányú fejlesztéseket végezni harmadik világbeli országokban.

A partnerség tíz befektetőből álló konzorciumában Franciaország, Németország és Japán kormánya, valamint más filantróp szervezetek és intézményi befektetők is részt vesznek – tette hozzá a hivatalos közleményéhez a BlackRock.
„Ez az ambiciózus partnerség segíteni fog a pénzügyi áramlások átirányításában a fenntartható fejlődési beruházások felé a feltörekvő világban, kiemelten Afrikában” – mondta Remy Rioux, a francia fejlesztési ügynökség vezérigazgatója.
A fosszilis energia már 8 éve elvesztette a versenyt
Míg a közbeszédben még a mai napig azon vitatkozunk, hogy van-e értelme a megújuló energiaforrásoknak, addig 15 magyarországnyi pénzt fektettek világ viszonylatban a zöld átállásba csak az idei évben. Felhívnánk a figyelmet: jelenleg még csak június vége van. A növekvő tendencia egyébként már 2016 óta tart.
(Forrás: reuters.com // Borító: @anniespratt)