Két hete röppentek fel először a hírek, hogy Elon Musk 9,2% részesedést szerzett a Twitterben a tömeges részvény felvásárlásnak köszönhetően, ezzel pedig egyébként amerikai szövetségi törvényt sértett, noha nem magával a részvények vásárlásával, hanem a késői bejelentéssel, ami után vizsgálat is indult. A Twitter is reagált, úgynevezett shareholder rights plannel. Gene Munster, a Loup Ventures befektetési alap ügyvezetője akkor azt mondta, szerinte ez nem komoly, Elon Musknak nem kell a Twitter, van elég gondja a SpaceX -el és a Teslával. Tévedett. Néhány nappal később már arról írtak a külföldi hírportálok, hogy a szaúdi herceg nem adja 4,4% -nyi részvényét, aztán történthetett valami, ami nem került nyilvánosságra…
Tegnap délelőtt a Telex is csak arról írt, hogy zajlik a tárgyalás, illetve a korábbi ajánlatához képest 3,5 milliárd dollárral többet ígért a közösségi oldalért cserébe. Aztán megszületett a megállapodás, hihetetlen összeget tett le az asztalra napjaink tech-guruja. Ez a 44 milliárd dollár, amiért megszerezte, a magyar államháztartás közel fele, azaz nagyjából 15 ezer milliárd forintot tesz ki. A Twitter felvásárlása nem csak azt jelenti, hogy a világ leggazdagabb embere vette át a totális irányítást, hanem a tőzsdei karrierje végét is jelenti, ahova 2013 -ban lépett be a Twitter.

A szólásszabadság a működő demokrácia alapköve, a Twitter pedig egy olyan digitális köztér, ahol az emberiség jövője szempontjából létfontosságú kérdésekről vitatkoznak
mondta Musk az üzletet bejelentő közleményében
A Twitter nagyon fontos közösségi tér, sokáig Donald Trump elsődleges kommunikációs csatornája volt az elnöksége alatt, így a Twitter feletti hatalom egy nagy eredmény Elon Musk számára. Viszont most, hogy tulajdonképpen privát céggé alakult, a transzparenciának és a nyilvánosság kontrolljának is vége. Az továbbra sem teljesen világos, mit csinál majd a Twitterrel, de a posztok szerkeszthetősége és az úgynevezett szólásszabadság szabadjára engedése bizonyára továbbra is terítéken van. Csütörtökön közli a Twitter az első negyedéves pénzügyi jelentést, úgyhogy a nagyközönség akkor tudhatja meg, mibe is fektetett pénzt tulajdonképpen a Tesla-vezér.
Kapcsolódó:
Hogy miért kell a Twitternek és a Facebooknak mindig elérhetőnek lennie?
Egy olyan korban élünk, ahol Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok jelenlegi elnöke a Twitteren jelenti be, hogy amennyiben Irán tovább feszíti a húrt, több célpontra is megsemmisítő csapást mérnek, majd az iráni elnök erre ugyanott válaszol. Erős, ahhoz képest, hogy a Twitter egy SMS-alapú közösségi üzenőfalként kezdte.
(Forrás: Telex, Forbes // Borító: iPon)