Azt már tudjuk, hogy 6 óránál többet nem alszik, viszont azt, hogy tud egyszerre 2 nagyon komoly szerepet betöltő céget és mellette egyéb innovatív fejlesztéseken dolgozni, azt eddig nem tudtuk.
A Tesla és a SpaceX alapítója nem csak azt osztja be, hogy melyik napokon melyik irodában van, hanem a pontos menetrendjét is, óráról-órára beosztva. Elsősorban e-mailben kommunikál, így egy felületre kell csak figyelnie, a mobilját távol tartja magától, és csak a legszükségesebb esetekben veszi fel, illetve napi két kávéja közül az egyiket mindig meeting alatt fogyasztja. Kedden, szerdán és csütörtökön a Teslánál dolgozik, hétfőn, pénteken és szombaton pedig a SpaceX-szel foglalkozik. Vasárnap pihen, de fél szemével a mail fiókját csekkolja.

Rendszerint reggel 7 előtt kel, a reggelit kihagyja, de ha mégsem, akkor egy gyors kávét fogyaszt omlettel. Amit viszont biztos, hogy sosem hagy ki, az a reggeli frissítő zuhany, ezt tartja a legfontosabb napi rutinjának, ebből semmilyen körülmények között nem enged. 85-100 órát dolgozik hetente, ennek 80 százalékát teszik ki mérnöki és tervezési feladatok, a feladatait pedig 5 perces etapokra osztja.
Joggal merül fel a kérdés, hogy mikor eszik. Nos, a reggeli és az ebéd is gyorsan megy, mindkettőt 5 perc alatt lezavarja, a kalória nagy részét az üzleti vacsorák adják, talán ezek azok az alkalmak a napjaiban amikor normálisan és nyugodtan étkezik. Egy héten egyszer vagy kétszer elmegy edzeni, és hajnali 1 előtt sosem ér ágyba. Hogy ezt így meddig lehet megtenni büntetlenül, tehát jó egészséggel, az egy nagyon jó kérdés.
Egy másik perspektívából az időmenedzsment témája:
Ugyanúgy 24 órád van mint mindenki másnak – gyors time management tippek tőlünk!
„Az időgazdálkodás legnagyobb csapdája a többfelé figyelés illúziója. Sokan képzelik, ha egyszerre több feladatot is futtatnak, azzal időt takarítanak meg, de ez hamis képzet.” – Baranyai Attila (tréner – Develor) Az idő megfelelő beosztása valós probléma sokunk számára, és bármennyire hihetetlen, az állandó time-management zűrzavar a magazinunkat is érinti, noha a cikkekben fennakadást nem okoz.