A World Happiness Report minden évben 150 országban értékelik az életminőséget, hogy átfogó képet kapjanak arról, melyik országban élnek a legboldogabb emberek.
Az elmúlt négy esztendőben Finnország nyert ezt a jelképes díjat, bár már írtunk arról, hogy nem egészen érzik ők ezt ennyire természetesnek, és idén is Finnország végzett az első helyen. A nagylelkűség, az együttérzés, az életvezetési szabadság, a társadalmi támogatottság és a várható élettartam tényezők alapján vizsgálták a helyzetet, így kaptak egy tízpontos skálán ennek megfelelő pontszámot. Finnország 7,821-es átlagpontszámmal előzte meg Dániát (7,636) és Izlandot (7,557), az Egyesült Államok csak 16., Magyarország pedig az 51. lett, utóbbi a tavalyihoz képest 8 helyet visszacsúszva. Sajnos.

A legjelentősebb előrelépés kelet-európai országoknál látványos, Bulgária, Románia és Szerbia sokkal jobb eredményeket ért el a fentebb felsorolt szempontok alapján, a legdurvább visszaesést pedig Libanon, Venezuela és Afganisztán könyvelhette el. Az első tíz helyre még bejutott országok rangsorában semmi meglepetés nincs, így a negyedik helytől kezdve: Svájc, Hollandia, Luxemburg, Svédország, Norvégia, Izrael, Új-Zéland.
A rangsor legvégén olyan társadalmakat találunk, melyek konfliktusoktól és mélyszegénységtől szenvednek. Ez élesen emlékeztet arra, hogy a háború milyen károkat okoz, és hogy a béke, illetve a stabilitás alapvető fontosságú az emberi jólét szempontjából.
mondta Jan-Emmanuel De Neve, az Oxfordi Egyetem jóléti kutatóközpontjának igazgatója
De készült itt más témában is egy érdekes kutatás. A Gallup World Poll a legújabb felmérésében a világjárvány és az egymáshoz való viszonyulás kapcsolatát vizsgálta, és arra a következtetésre jutottak, hogy az idegeneknek történő segítségnyújtás, az önkéntesség és az adományozás mértéke is nőtt 2021 -ben, ami egyértelmű javulás a járvány előtti szinthez képest.
Amikor lehúz az örvény, ez segíthet:
Minden fejben dől el! – 5 mód negatív gondolataink megfékezésére
A segítő terápiás technikák elsajátítása és alkalmazása akkor is hasznos lehet számunkra, ha még soha nem voltunk terapeutánál, aki javasolta vagy megmutatta volna őket. Íme 5 technika, amely segíthet eltolni a gondolkodásmódunkat az egészséges és bizakodó működésmód felé szemben a túlzó és negatív gondolkodással.
(Forrás: raketa.hu, worldhappiness.report // Borító: @bormot)