A családi vállalkozás a válság előtt autókereskedésekben utazott, Suzuki-, Nissan- és Subaru-szalonjaik és szervizeik voltak Dombóváron, Szekszárdon és egy rövid ideig Baján is. Stickl Róbert autógépész, fia, Tamás pedig közgazdász, így tökéletesen kiegészítik egymást. Egyikük az üzleti és gazdasági részéhez, az öreg pedig a műszaki részéhez ért a vállalkozásnak.
Kezdetben, mint jól menő autókereskedés tulajdonosok csak hobbiként jártak a Balatonra vitorlázni, természetesen saját hajóval, viszont mindig elégedetlenek voltak, és minden alkalommal mikor vízre szálltak, azon gondolkodtak, hogy lehetne fejleszteni. Mint a karikacsapás, úgy mentek a dolgok, majd azon kapták magukat, hogy már nem csak kereskednek vitorlásokkal, hanem újjáépítenek is.

Persze erről mi úgy írunk, mintha az olyan egyszerű lenne, de a Roadster.hu -nak adott interjújuk alapján ezt ők tényleg nagyon egyszerűen és hétköznapiként élték meg. Elmondásuk szerint a nagy gyártók előbb kinevették őket, majd hozzájuk jártak tanácsokért, mit és hogy fejleszthetnének egy-egy modellen.
A kezdetleges hajóépítés általában inkább átalakítás volt, a kereskedésnek köszönhetően műhelyek, lakatosok és karosszériajavítók vették fel velük a kapcsolatot, aztán amikor már úgy látták, hogy a céljaik és az ismertség túlnőtt az addig is nagyon pörgős vállalkozáson, felkerestek egy profi tervezőirodát. Valamikor ilyenkor fogant meg az elektromos jachtok gondolata, de az alkatrészek beszerzése sosem volt egyszerű.


Bár a cégeket, akik megfelelő minőségű alapanyagokat tudnak biztosítani Stickléknek, hosszú évekig tartott megtalálni, viszont ma már nagyon gördülékenyen mennek a dolgok, évente kb. húsz-harminc hajó készül. Az ügyfeleik java kőgazdag osztrák és német úriemberek, akik a sebességet épp úgy szeretik mint a társasági életet és a kényelmet. A cég felfogása szerint
a legjobb ügyfél az elégedett ügyfél

Az elektromos alapmodell az E-motion, 6 méter hosszú, 1,8 méter széles, 9 millió körül van az ára, kicsi hajótesttel, minimális merüléssel, sok praktikus megoldással, és vízközeli vezetési élménnyel. A nagyobb E-volution 25 km/h csúcssebességre képes, ez 12-22 millió forintba kerül, a nem rég debütált E-xcellence modell viszont nyolc méternél is hosszabb, 30 km/h sebességgel tudja szelni a habokat.
A családi vállalkozás nem akar kiégni és nem akar kockáztatni. A csúcsmodellből maximum 6 darabot vállalnak el egy évben, annak ellenére, hogy folyamatosak a megrendelések, jelen pillanatban is 1 évre előre biztosra be vannak táblázva. A jelenleg kínálatban lévő elektromos jachtok helyett nem akarnak újabb modelleket, hanem évről-évre ezeket fejlesztik tovább. Egy másik alapfeltétele a hajó eladásának, hogy addig nem adják el, míg a megrendelő ki nem próbálta azt.
(Forrás: Roadster.hu)
Obendorfer Dávid története is érdekes, aki nem vágyik saját hajóra és egy teljesen hétköznapi autóval jár, miközben luxusjachtokat épít:
Ez a magyar fickó milliós luxusjachtokat tervez
Obendorfer Dávid az egyik legnagyobb hazai autódizájner, emellet pedig luxusjachtokat tervez, amik a világ minden táján megtalálhatóak. Legnépszerűbb munkája egy újratervezett Volkswagen T1, ami bár nehezen vetkőzi le a hippibusz formáját, Dávid kezei alatt már nem is emlékszünk rá.