Az innovatív technológiákkal dolgozó alagútfúró vállalata, a The Boring Company és a Tesla szerelemgyereke ez a projekt.
Sokan nevetnek a The Boring Company -n ami egy furcsa szóösszetételből alakult. Az unalmas vállalatnak csúfolt cég valójában a “bore”, azaz fúrás szóból keletkezett, az meg csak a véletlen műve, hogy a “boring” szónak is jelentése van. Viszont amennyire vicces a név, annyira komoly amin dolgoznak. Olyan fúrási technológiával dolgoznak, egy Godot-nak nevezett automata alagútfúróval (és mint tudjuk a színházi darabból, Godotra mindig várni kell), amilyennel még senki a világon.
Egy nagy vágya van még Elon Musknak, az pedig a vákuumcsövekben száguldozó tömegközlekedési eszköz. De amíg a (már létező) Hyperloopot nem próbálhatja ki élesben, addig megoldották kicsiben, és egy Teslát küldtek le a föld alá, majd ott több mint 200km/h -t meghaladva jutott el a célállomásra. Az emberi hiba lehetősége ilyen körülmények közt lehetetlen, mivel a pálya íve szerintint tud csak haladni az autó.
Ennek a kezdetleges, egyszemélyes verziónak már készítik elő a többszemélyes lehetőségét is, valószínűleg egy kisbusznyi ember, akár 12 fővel egyszerre.
Kicsit lelassultak a Hyperloop körül a dolgok, ez is már vagy 2 éves:
Franciaország lehet az első európai város, ahol Hyperloop épül
Már tavaly júliusban attól volt hangos a francia sajtó, hogy Tolouse lesz a megfelelő helyszín, hogy a kaliforniai innovatív technológiával készülő szupergyors közlekedési eszközt (ami nem mellesleg Elon Musk agyszüleménye) tesztelni kezdjék, közlekedési eszköz formájában is. Különböző egyetemek közt zajlott az az Elon Musk által rendezett verseny, ami a SpaceX kalifornia központjában zajlott nem olyan rég.
(Borító: Taneli Lahtinen)