A Jaguar C-X75 koncepcióautó utódjaként, a magyar csodaló tiszteletére, még akár idén érkezhet a szigorúan limitált példányszámú magyar elektromos-hibrid, természetesen luxuskategóriás járgányként.
Bak Tibor Svájcban élő magyar vállalkozó és Ian Callum, a Jaguar egykori vezető dizájnere összeültek, hogy egy eszméletlen menő koncepciót eszeljenek ki egy magyar luxushibridre. Tibor a brit szakértelmet és tapasztalatot ötvözné a magyar találékonysággal, monocoque alváz, négy elektromos, és egy V10-es szívó benzinmotor is helyet kaphat az új kocsiban, amit legalább 300 lóerősre becsülnek így a korai szakaszban.
A 300 lóerő azonban csak a benzines hajtásra vonatkozik, a négy elektromotor további teljesítményt adhat hozzá. Az 54 példányszámban legyártott Kincsem a magyar tervező szerint egy újonnan létrehozandó magyarországi elektromos autókat gyártó luxusmárka előfutára lehet, és már most felreppentek a hírek a Rolls-Royce Cullinan alapjaival készülő Helvetia néven készülő luxusterepjáróról. Kíváncsian várjuk azt is.

Ian Callum, Tibor kollégája az új projektben sok évnyi tapasztalattal áll neki a munkának. A Fordnál és az Aston Martinnál is dolgozott, később pedig ő lett a Jaguar és a Land Rover vezető formatervezője is. Ezen felül az Escort Cosworth, az Aston Martin DB7 és DB9 is hozzá köthető, valamint legalább 10 évnyi Jaguaros meló is.
A Kincsem Hyper-GT 54 darabos limitált példányszáma a magyar csodaló 54 rajtjának és győzelmének tiszteletére lesz ennyi, ezek várhatóan már egy Magyarországon épülő üzemben kerülhetnek összeszerelésre. Bár stílusában és méreteiben nagyon hasonlítani fog a Jaguar C-X75 -höz, Bak szerint nem copy-paste -ről lesz szó. Ha viszont a koronavírus-helyzet engedi, jövőre, azaz 2022 -ben már be is mutatnák a Goodwood Speed fesztiválon. Sőt, a dátumokat olyannyira behatárolták, hogy már azt is tudjuk, ha minden a tervek szerint halad, 2023 -ban már a legyártott darabokat szállítják le. Olcsó semmiképp nem lesz, a luxushibrid több mint 100 millió forintnak megfelelő összegbe kerül majd.
Ez is valami teljesen új:
Karbonból és 3D -s elemekből áll ez a McLaren
A miami székhelyű egzotikus autókkal foglalkozó tunerek az a 1016 Industries nevű társaság bemutatta a „000″ McLaren 720S modellt. Az első olyan autót, amely sikeresen ötvözte a szénszálas elemeket a 3D nyomtatott karosszériadarabokkal, méghozzá ezt nagyon igényes és fizájnos formában. A funkcionális 3D nyomtatott alkatrészek beépülnek a lökhárító belső részébe, az aerodinamikai elemekbe és a szárnykészlet összekötő elemeibe.