Eredetileg ez egy TOP 5 -ös listának indult volna, aztán 25+ olyan cikket találtunk, amikre azt mondtuk idén, hogy „ez zseniális,” majd ezt kellett kicsit leredukálni, és így lett a végére 13 olyan, amit nem tudtunk elengedni. Bár egyértelműen nem ezek voltak a legnépszerűbb cikkeink, némelyik méltatlanul kevés figyelmet kapott, de ezek voltak azok, amiket örömmel írtunk meg. Ilyenkor könnyebben kerülhetünk teljes flow -ba, és gördülékenyebben megy az infógyűjtés ahhoz, hogy egy színvonalas írás kerekedjen belőle. Szeretünk társadalmi, tech és életmód témákba írogatni. Íme, hát!
Az okosotthonokról
Szeretünk okoseszközökkel kapcsolatos témákban írni, és úgy gondoljuk, hogy a Zion Market Research előrejelzéseire alapozott cikkünk egy nagyon fontos írás a témában. Egyértelműen az okoseszközöké a jövő, és ez nem hanyatlani, hanem rohamos iramban fejlődni fog. Az okoseszközeink aztán végül aegy olyan hálózatot alkotnak majd otthon, mely sokkal kényelmesebbé és könnyebbé teszik az életünket. Mi már csak abban reménykedünk, hogy az emberiség is felnő ehhez, és a felszabaduló időt hasznos dolgokkal töltik majd ki.
10 éve még a mobilok sem voltak túl okosak, ma meg már az otthonunk is az
A Zion Market Research előrejelzése szerint a kapcsolódó piac nagysága 2022-re elérheti az 53,45 milliárd dollárt. Ez elég nagy szám, forintba átszámolva felesleges is leírni. Bár javuló tendenciát mutat, a felhasználók még mindig nem mernek túl sok adatot megosztani a gyártókkal, így pedig megnehezítik a fejlődést az okoseszközök terén.
A városainkról
… és mi van a városainkkal? Modern életünk egyik legnagyobb felismerése, hogy elkezdjünk végre tenni magunkénrt és a környezetünkért. Míg az 1900 -as évek derekától iszonyatos mértékben szaporodtak az autók a nagyvárosok csomópontjain, ma már azon dolgoznak, hogy korlátozzák ezt, illetve egyre több területet adjanak át a gyalogosoknak. Bár minden törekvés ellenére nem látható, hogy drasztikusan növekedne például a zöld területek aránya, társadalmi elvárás lett az, hogy úgy szerezzük vissza a tereinket, hogy az ne menjen súlyosan az autós és tömegközlekedés, és egyáltalán a városi közlekedés kárára.
Vissza kell foglalnunk a városi tereket?
Az 1950 -es évektől indulnánk, méghozzá az Egyesült Államokból, ahol látványosan, a város közterein egyre növekedett az autós forgalom, a tereken játszó gyerekek pedig fokozottan ki voltak téve az autók jelentette veszélynek. A sportok nagy része falak közé költözött, azonban a szegényebb negyedekben erre nem mindig volt lehetőség, így született meg többek közt a street workout, a streetball, vagy az American handball.
A társadalmi különbségekről
Súlyos szakadék van a világ leggazdagabb emberei és a legszegényebb milliók között. Nehéz igazságot tenni a kérdésben, nem várhatjuk, hogy mindenki egyenlő legyen (ez egy utópia), viszont az oktatás, a hibás adórendszerek és nem csak a mostani, de a korábbi válságok is szerepet játszanak ebben.
Ez az 5 oka van annak, hogy nő a különbség a gazdagok és a szegények között
A legtöbb országban elmondható, hogy az oktatási rendszer „csupa ostobaságot” tanít. Persze, jó tudni alapvető kémiai folyamatokat, érdemes képben lenni fizikai alapfogalmakkal, és amelyik nemzet a történelmére nem emlékszik vissza, nem tanul róla semmit, illetve nem ismeri az identitását, annak jövője sem lesz.
A különleges zenei művekről
Régóta követjük és ahogy lehet támogatjuk a Kick Your Heart zenekart, melynek korábbi dalait is bemutattuk már a magazinban, idén pedig újabb 2 zenéjüket mutathattuk meg, és ami a legfontosabb, készült egy nagy interjú az alapítóval, Tamasóczki Bencével. Beszélt arról, ki ő és miért ilyen zenét játszanak, a külföldi közreműködőkről, és a jövőről is osztott meg infókat.
Egy igazi középkori dal a 13. századból, folkpunk stílusban – Kick Your Heart interjú
Több mint 2 év telt el azóta, hogy bemutattuk a Kick Your Heart zenekar The wolves are coming című kelta hangzású folkmetálját, és nagy meglepetésünkre pár hónap elteltével újabb remek dalt mutattak be, Tri Martolod címmel.
„Hiszen a harcos oly vágya, hogy a legyőzhetetlenen felül kerekedik, az forradalmi gondolat. Mi magyarok értjük ezt…”
A Kick Your Heart zenekar alapítója, Tamasóczki Bence egy rövid interjút adott a magazinnak a legújabb klipjükről. Számos kérdés merült fel bennünk, mert ez most merőben eltér az eddigiektől, és mint mindig, természetesen most is készségesen válaszolt mindenre.
Az életmódváltásról
Az életmódváltás nem egyszerű, a betanult folyamatok és magunk megerőszakolása helyett azonban gondolkodásmódbeli változásra van leginkább szükség. A cikkünk egyben egy nem fizetett könyv pormóciója is, hisz ennek folyamatáról írt könyvet Berkes Márton ’Életmódváltás csúcsra járatva’ címmel.
Ezért vall kudarcot a legtöbb életmódváltás
Ha az életmódváltás és a fogyás valóban olyan egyszerű lenne, mint pusztán a pozitív/negatív kalóriaegyensúly követése és a rendszeres testmozgás beiktatása, akkor valószínűleg sokkal kevesebb túlsúlyos ember lenne ma a világon. Az akár élethosszig tartó eredményekhez azonban leginkább gondolkodásmódbeli szemléletváltásra van szükség – ennek folyamatáról írt könyvet Berkes Márton ‘Életmódváltás csúcsra járatva’ címmel.
A közeli (vagy távoli) jövőről
Mint fentebb írtuk, sokat foglalkozunk tech és jövő témákkal, így teljedelmes cikkekben taglaltuk, hogy az arizonai Alcor épületében 170 krionikusan kezelt páciens azt várja, mikor kaphat egy második esélyt az életre, illetve, hogy az amerikában született, de gyermekkora jelentős részét Szenegálban töltő Akon milyen futurisztikus, Bitcoin fizetőeszközre épülő várost tervez felépíteni.
Százhetvenen várják, HOGY VISSZATÉRJENEK!
Az arizonai Alcor épületében 170 krionikusan kezelt páciens azt várja, mikor kaphat egy második esélyt az életre. Ez kicsit ijesztő, kicsit pedig érdekes is. Az Alcor jelenleg nem dolgozik azon, hogy tudná feléleszteni ezeket az embereket (?), ugyanakkor az Alcor alapítója, Linda Chamberlain szerint 50-100 év múlva már fejlődik annyit a tudomány, hogy visszatérjenek a halottak.
Szenegálban épül (majd) a jövő városa!
Aliaune Damala Badara Akon Thiam, ismertebb nevén Akon, az amerikai R&B énekes és rapper Szenegálban tervezi felépíteni a saját Wakandáját. Kreatívan Akon City lesz a hely neve, ahol Bitcoinnal lehet majd fizetni, ingyenes iskola kórház üzemel majd. A látványtervek épp olyan futurisztikusak és hihetetlenek, mint maga az ötlet. Hogy fenntartható-e?
A könyvek fontosságáról
Egy jó könyv gyorsan fogy, legalább annyira, mint egy jó sorozat. Utóbbival sincs baj, és ne hibáztassuk a gyerekeket, ha abban élik ki magukat. Előbb-utóbb mindenkinél eljön majd az idő, mikor az olvasott élmény többet jelent majd neki. Azzal már inkább nagyobb gond van, hogy 200 könyvnyi olvasási időt Facebookozunk el…
Sorozatok vs. könyvek
Egy könyv, bármilyen vastag is, elég gyorsan megy, ha az izgalmas és számunkra érdekes. Amennyiben szenvedős, úgy egy örökkévalóság. A sorozatok persze egészen másképp hatnak ránk, ha nem annyira érdekes, akkor is gyorsan a végére érünk. Miért van ez? Az introvertált gyerekek a könyvek fantáziavilágába menekülnek, az extrovertált gyerekek pedig inkább a jelent és a kézzelfogható, fizikai valóságot kedvelik.
200 oldalnyi olvasási időt herdálsz el egy évben Facebook feed pörgetéssel!
Tudtad, hogy te nagyjából 200 könyvet elolvashatnál annyi idő alatt, míg a közösségi média oldalait tekered egy évben? Pedig évente 200 könyvet kiolvasni sem egy nagy kunszt. Egyszerű matekkal kiszámolható, hogy ebbe nem fog senki belehalni. Az átlag amerikaiak 200-400 szót olvasnak el egy perc alatt.
Tévhitekről
Számunkra bosszantó, mennyire intenzív kampány folyik az elektromos autózás ellen. Az emberek többsége a sok akkumulátor legyártását, majd ezek megsemmisítésének környezeti terheléseit hozzák fel ellenérvként. Pedig nincs igazuk, és mi az elektromos autókban hiszünk, ez lehet a jövő, sőt, meggyőződésünk, hogy 10-15 éven belül többségbe kerülhetnek. Az ilyen cikkeket érezzük legfontosabbnak.
Ez történik az elektromos autók akkumulátoraival, miután kikerültek a kocsiból
Egyre széleseb körben terjednek el az elektromos autók, és az elsődleges érv azoknak, akik el sem tudják képzelni mennyivel élhetőbb alternatíva az elektromos autókra váltás, hogy az akksi csak gyűlik és gyűlik majd valahol, így összességében épp olyan szennyező, mint a hagyományos üzemű gépjárművek. Pedig valószínűleg tévednek.
A mi kedvenceinkről
Azokat a reklámokat szeretjük, amik elragadnak, könnyeket csalnak a szemünkbe, megnevettetnek, lenyűgöznek és sok év után is fel tudjuk idézni, örömmel keressük meg a Google keresőjében, vagy ütjük fel a nagyítót a SzevaszFaszi jobb felső sarkában, hogy megtaláljuk. Ez a cikk úgy készült, hogy közben jól éreztük magunkat. Hosszú lett, mégsem lett megterhelő, annak pedig kiváltképp örülünk, ha az olvasóinkat is szórakoztatni tudjuk vele.
Ezek a kedvenc reklámjaink az elmúlt évekből
Azokat a reklámokat szeretjük, amik elragadnak, könnyeket csalnak a szemünkbe, megnevettetnek, lenyűgöznek és sok év után is fel tudjuk idézni, örömmel keressük meg a Google keresőjében, vagy ütjük fel a nagyítót a SzevaszFaszi jobb felső sarkában, hogy megtaláljuk. Nagyon elcsépelt és gagyi a televíziósreklámok sokasága, az ugyanolyan gyógyszerreklámok, az egy sémára épülő bután magyarosított más nyelven készült kereskedelmi csatornákra szabott agybaj.
A stílusról
Bár sok fiatal olvassa a magazint, tudjuk, hogy legalább ennyien a középkorosztályból, akik nem biztos, hogy a hipszterkultúra és a sneakerhead stílus minden szegletét ismerik, sőt, ezek a srácok gyakran nagyon furák lehetnek számukra. De kik ők, mik ők, miért alakult ez ki és miért olyan érdekes, hogy erről írjunk? Hát olvasd el!
Sneakerheadek és hipszterek? Mik ezek?
Ha boomer figura vagy, biztos láttál már az utcán furán kinéző srácokat, a hosszú nadrág a bokáig ér csak, ha rövid gatyát vesz akkor meg sípcsont középig húzza a zoknit, feltűnő pulóverben vagy pólóban jár, de ami állandó, az a különleges csuka, amire általában nem sajnálják a pénzt.